Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum beyaz sert bir metaldir. Kullanılan altyapı, porselen bir kronun yapıldığı dayanıklı bir metal olan zirkonyumdur. Beyaz rengi nedeniyle, tam seramik veya metalik porselen grubundadır. Işık geçirgenliği sermetinkinden çok daha iyidir, ancak emax porseleninkinden daha zayıftır. Hem estetik hem de dayanıklı zirkonyum kaplamalar arıyorsanız, deneyimli ekibi ile uzman diş Kliniği ve diş Kliniği tercih edilir. Diş etlerinde metalik renk değişikliği veya gri vurgular yoktur, bu da zirkonyum seçmenin önemli nedenlerinden biridir.
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Zirkonyum Kaplama

https://www.alanyauzmanlardis.com/wp-content/uploads/2021/05/zirkonyum-kaplama-320x298.png

Uzmanlar Diş Kliniğimizde Zirkonyum Kaplama Nasıl Uygulanır?

Zirkonyum, feldispat porselenini destekleyen diş renginde bir malzemedir. Oral dokularla uyumluluğu, metal bazlı porselenlerde kullanılan alaşımlardan çok daha iyidir. Aynı zamanda, kimyasal özellikleri nedeniyle, ağız sıvılarından etkilenmez ve diş etlerinde renk değişikliği, renk değişikliği veya gri çizgilere neden olmaz.

Diş eti gerilmiş olsa bile, estetiğini kaybetmez.

Diş köprülerinin tedavisinde (çok uzun köprüler hariç) ve yüksek mukavemeti nedeniyle dorsumda da kullanılabilir. Işık geçirgenliği porselen feldispattan biraz daha az olmasına rağmen, doğru zirkonyum sistemini kullanırken estetik açıdan hoş bir seviyeye ulaşır. Zirkonyum bazlı porselen, implant destekli kron köprüleri için kullanılabilir ve bu da onları diğer tüm seramik sistemlerden ayırır.

Aşama 1 zirkonyum kaplama: Uzmanlar Diş Kliniğimizde ilk muayenede zirkonyum taç yapmaya karar verdikten sonra lokal anestezi altında dişte bir kesi yapılır, ölçümleriniz alınır ve geçici bir kaplama takılır ve daha sonra dişiniz için uygun porselen rengi belirlenir.

Aşama 2 zirkonyum kaplama: Uzmanlar Diş Kliniğimizde ikinci aşama başlar. Uzman diş kliniğimizde zirkonyum kaplama denenir, ancak bu ders kısa süreli hastalarımız için atlanabilir.

Aşama 3 zirkonyum kaplama: Üçüncü aşamada Uzmanlar Diş Kliniğimizde, bitmiş zirkonyum kaplama anatomik, biyolojik uyumluluk ve fonksiyonel bütünlük ile işlenir.

Ücretsiz Danışmanlık

Size tedavinin toplam maliyetini en başından itibaren anlatacağız ve daha sonra herhangi bir ek masraftan kaçınacağız. Size gönderilen diş tedavisinin toplam maliyeti dışında herhangi bir ekstra maliyet olmayacağından emin olabilirsiniz.
Bizi arayın
Whatsapp: +90 532 423 77 32
Sabit Telefon: +90 242 513 8338
Email
info@alanyauzmanlardis.com
info@admin_yenidata.uk
7/24 Randevu Sistemi
Randevunuzu aldıktan hemen sonra sizi arayacağız.

Randevu Saatleri

Çalışma saatlerini kontrol edin ve devam etmek için "Randevu" ya tıklayın.