Implant

Diş kaybı yaşadığınız durumlarda, eksik dişleriniz yerine diş uzmanları tarafından çene kemiğine yerleştirilen titanyum vidalarla yapılır. Diş implantı eksik dişinizin yerini alır ve tıpkı bir diş kökü gibi kemiğe yerleşir.
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Implant

https://www.alanyauzmanlardis.com/wp-content/uploads/2021/05/implant-640x597.png

Neden Diş İmplantı?

Bir diş implantı takıldığında, implant üzerine eksik dişin yerini alan bir porselen taç yerleştirilir ve tedavi diğer dişleri hiçbir şekilde etkilemez.
Bir diş eksik olduğunda, bu bölgedeki çene kemiği çalışmayı durdurur, bu nedenle hızlı bir şekilde çözülmeye başlar. Bu vücudun kuralıdır; çalışmayan doku yavaş yavaş kaybolur, ancak bir diş implantı yerleştirildiğinde, kemik tekrar işlev görür. Böylece osteoporoz kaybolur.

Bir dişin eksik olduğu durumlarda, diğer dişler bu boşluğa doğru kaymaya başlar ve aralarında boşluklar ortaya çıkar ve estetik problemler yaratır. Ortaya çıkan boşluklar arasında yiyecek sıkışması meydana gelmeye başlar, bu da yeme rahatlığını bozar ve diş etlerinde ciddi sorunlara neden olur. Diş implantı yerleştirildiğinde implant çıkarılan dişin yerine yerleştirildiğinden, ağzın genel yapısı ve işlevi korunur.

Yapılan diş implantı

Uzmanlar Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde Implant uygulaması minimal bir cerrahi işlemdir. Ağrısız olarak kabul edilir. Lokal anestezi altında kullanılır. tedavi edilecek implant sayısına bağlı olarak 20 ila 90 dakika arasında değişir. Vida çene kemiğine yerleştirildikten sonra dikişler yerleştirilir. İşlem sırasında ağrı hissetmeyeceksiniz. Anestezi bittikten sonra bazı ağrı oluşabilir, ancak bu ağrı ağrı kesiciler ile kolayca kontrol edilebilir.

Uzmanlar Diş Kliniğinde  bu işlem cerrahi bir işlem olduğundan, işlemden sonra ihtiyati tedbir olarak antibiyotik kullanmalısınız. İlk 2 gün boyunca çalışma alanına buz basmak, oluşabilecek küçük şişliklere yardımcı olacaktır. İlk birkaç gün boyunca yumuşak yiyecekler yemeniz, çalışma alanını temiz tutmanız ve anti bakteriyel bir gargara kullanmanız önerilir. Dikişler işlemden 1 hafta sonra çıkarılır. İşe müdahale etmez, ertesi gün işe gidebilirsiniz. Ameliyattan sonra araba sürebilirsiniz. Kurulumdan 2 veya 3 ay sonra implantı üzerine bir protez yerleştirilir.

Ücretsiz Danışmanlık

Size tedavinin toplam maliyetini en başından itibaren anlatacağız ve daha sonra herhangi bir ek masraftan kaçınacağız. Size gönderilen diş tedavisinin toplam maliyeti dışında herhangi bir ekstra maliyet olmayacağından emin olabilirsiniz.
Bizi arayın
Whatsapp: +90 532 423 77 32
Sabit telefon: +90 242 513 8338
Email
info@alanyauzmanlardis.com
info@admin_yenidata.uk
7/24 Randevu Sistemi
Randevunuzu aldıktan hemen sonra sizi arayacağız.

Randevu Saatleri

Çalışma saatlerini kontrol edin ve devam etmek için "Randevu" ya tıklayın.

İletişim

+90 532 423 77 32

https://www.alanyauzmanlardis.com/wp-content/uploads/2021/05/m2seyahat.png

2021 uzman ağız ve diş polikliniği. Tüm hakları gizlidir.

https://www.alanyauzmanlardis.com/wp-content/uploads/2021/05/tursab.png

2021 Specialized Oral and Dental Polyclinic. All Rights Are Confidential.