Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi, enfekte veya çürük dişleri restorasyon yoluyla onarmak için kullanılan bir tedavidir. Kanal tedavisi sırasında, diş siniri pulpa ile çıkarılır, sert diş dokusunun içindeki kök kanalı adı verilen doğal bir boşlukta bulunan yumuşak bir doku, dişin içi temizlenir ve daha sonra açık boşluk doldurulur.
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Kanal Tedavisi

https://www.alanyauzmanlardis.com/wp-content/uploads/2021/05/kanal-tedavisi-640x597.png

Dişlerimizin en dış kısmı sert bir emaye tabakası, altında daha yumuşak olan bir dentin tabakası ve en iç kısmı dişin sinir dokusudur. Sinir dokusu, dişin tepesinden başlayarak kanallardaki dişin kökü boyunca devam eder. Dişe bir his veren bu sinir yapısıdır. Dişte başlayan çürük ihmal edildiğinde veya göz ardı edildiğinde, çürükler ilerler ve sinir dokusuna ulaşır. Bu bir durumdur; ısıya duyarlılık, dişte soğuk, bastığınızda ortaya çıkan ağrıya neden olur. Bu gibi durumlarda, dişin siniri çıkarılır, bu işleme kanal tedavisi denir. Diş uzman kliniğimizdeki uzman doktorlarımız Bu prosedürü sizin için en uygun hale getirir.

Kanalların tedavisi anestezi altında yapılır. Dişin çürümesi temizlenir, daha sonra dişin içindeki sinir dokusu ince el aletleri ile temizlenir. Kalan boşluklar özel maddelerle doldurulur.

Dişin durumuna bağlı olarak, kanal tedavisi bazen bir seans, bazen iki veya üç seans sürebilir. Ancak dişin sinir dokusunda iltihap varsa, tedavi seansının süresi artar ve bazen tedavinin antibiyotiklerle desteklenmesi gerekebilir.

Kanal tedavisi dişlerinizi doldurmaktan farklı bir tedavidir. Kanalın tedavisinde, dişin köklerindeki sinirler çıkarılır ve kanalın boşlukları doldurulur. Diş dolgusu, dişin taç kısmındaki çürüklerin neden olduğu madde kaybının, yani diş etinde görebileceğimiz yüzeyin doldurulmasıdır. Kompozit diş dolguları, porselen dolgular veya porselen kronlar, kanallarla tedavi edilen dişlerin üzerine yapılır. Kanalların tedavisinden sonra dişler rahatsız olur, bu nedenle kompozit bir dolgu maddesi yerine porselen bir dolgu maddesi veya taç yapmak daha koruyucu bir tedavidir.

Ücretsiz Danışmanlık

Size tedavinin toplam maliyetini en başından itibaren anlatacağız ve daha sonra herhangi bir ek masraftan kaçınacağız. Size gönderilen diş tedavisinin toplam maliyeti dışında herhangi bir ekstra maliyet olmayacağından emin olabilirsiniz.
Bizi arayın
Whatsapp: +90 532 423 77 32
Sabit telefon: +90 242 513 8338
Email
info@alanyauzmanlardis.com
info@admin_yenidata.uk
7/24 Randevu Saatleri
Randevunuzu aldıktan hemen sonra sizi arayacağız.

Randevu Saatleri

Çalışma saatlerini kontrol edin ve devam etmek için "Randevu" ya tıklayın.

İletişim

+90 532 423 77 32

https://www.alanyauzmanlardis.com/wp-content/uploads/2021/05/m2seyahat.png

2021 uzman ağız ve diş polikliniği. Tüm hakları gizlidir.

https://www.alanyauzmanlardis.com/wp-content/uploads/2021/05/tursab.png

2021 Specialized Oral and Dental Polyclinic. All Rights Are Confidential.