Sinüs Yükseltme

Yanak, arka tarafta ve azı dişlerinin üst köklerinin üstünde maksiller sinüs olarak adlandırdığımız içi boş hava boşluklarına sahiptir. Diş köklerimiz bu boşluğa uzanır. Bu bölgede bulunan dişlerde kayıp meydana geldiğinde, bazen implantı uygulamak için yeterli kemik kalınlığı yoktur. Bu durumda, oradaki kemiğin kalınlığını arttırmak gerekir. Bu işleme sinüs nakli veya sinüs kaldırma denir
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Sinüs Yükseltme

https://www.alanyauzmanlardis.com/wp-content/uploads/2021/05/sinus-yukseltme-640x597.png

Üst çenede, arka dişlerimizin üst kısmında, maksiller sinüs dediğimiz boşluklar vardır. Üst sırt dişleri çekildikten sonra, bu bölgedeki kemiklerde erimeler meydana gelir.

İmplant ile yapacağımız tedavi için en az 8-10 mm’lik bir kemik yüksekliği gereklidir. Kemik erimesi nedeniyle maksiller sinüs boşluğu aşağı doğru sarkıyor ve implantı yerleştirmek için gereken kemik miktarını bulamıyoruz. Bu gibi durumlarda, operasyon lokal anestezi altında gerçekleştirilir ve sinüs boşluğu yukarı doğru itilir, bu alanda kemik tozu güçlendirilir, daha sonra implant yerleştirilir.

Sinüs Yükseltme Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sinüs yükseltme ameliyatlarından sonra hijyene dikkat etmek çok önemlidir. Antibiyotik kullanımı, ilaç kullanımı, buz kullanımı doktorunuzun önerdiği şekilde yapılmalıdır. Ameliyat sonrası burundan uygulanan basınç da sinüsleri etkileyecektir. Bu basınç operasyonu tehlikeye atabilir. 10 güne kadar, hastanın hapşırdığında veya burnunu temizlediğinde burunda basınç oluşturmayacak şekilde hareket etmesi önemlidir.

Ücretsiz Danışmanlık

Size tedavinin toplam maliyetini en başından itibaren anlatacağız ve daha sonra herhangi bir ek masraftan kaçınacağız. Size gönderilen diş tedavisinin toplam maliyeti dışında herhangi bir ekstra maliyet olmayacağından emin olabilirsiniz.
Bizi arayın
Whatsapp: +90 532 423 77 32
Sabit telefon: +90 242 513 8338
Email
info@alanyauzmanlardis.com
info@admin_yenidata.uk
7/24 Randevu Sistemi
Randevunuzu aldıktan hemen sonra sizi arayacağız.

Randevu Saatleri

Çalışma saatlerini kontrol edin ve devam etmek için Rezervasyon yap'ı tıklayın.

İletişim

+90 532 423 77 32

https://www.alanyauzmanlardis.com/wp-content/uploads/2021/05/m2seyahat.png

2021 uzman ağız ve diş polikliniği. Tüm hakları gizlidir.

https://www.alanyauzmanlardis.com/wp-content/uploads/2021/05/tursab.png

2021 Specialized Oral and Dental Polyclinic. All Rights Are Confidential.