Kompozit Dolgu

Dolgu, çürükleri temizleme ve bu boşluğu ışıkla sertleşen kompozit adı verilen camsı bir plastik malzeme ile doldurma işlemidir. Bu basit işlem, ağız ve diş kliniklerimizin uzmanları tarafından kolayca gerçekleştirilir.
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Composite filling

https://www.alanyauzmanlardis.com/wp-content/uploads/2021/05/kompozit-dolgu-640x597.png

Kompozit dolgu maddeleri tek seansta uygulanır.

Çürük çok büyük değilse, lokal anesteziye gerek yoktur, ancak çürük büyük ve derin ise, lokal anestezi ile tedavi edilen diş anestezi altına alınır.

Kompozit dolgu maddeleri dişlerin rengine uyan maddelerdir. Bu, diş yapınızın estetik görünümünü koruduğu anlamına gelir.

Kompozit dolgu sonunda büzülme gösterecektir. Bu, dişin ve kompozit dolgu maddesinin uyumunun ihlaline, diş ile dolgu maddesi arasında boşlukların oluşmasına ve bu boşluklarda sızıntı nedeniyle yeni çürüklerin oluşmasına yol açar. Diş çürümesi diş rüptürüne neden olabilir.

Bütün bunların bir sonucu olarak, kompozit Dolgunun değiştirilmesi de gereklidir. Bu büzülme nedeniyle doktorunuz mevcut kompozit dolguların durumuna bakacak ve diş uzmanı kliniğimizde yapacağınız düzenli kontroller hakkında sizi bilgilendirecektir.

Kompozit dolgu maddesinin yapımı sırasında dişe kimyasal işlemler uygulanır, bu da işlemden sonra belirli bir süre hassasiyet sorunlarına neden olabilir. Birkaç gün veya hafta süren bu sorun zamanla azalır ve kaybolur. Hassasiyet sorunu zamanla iyileşmezse, azalmazsa veya hatta artmazsa, kanalların dişe tedavisi gerekebilir.

Free Consulting

We'll tell you the total cost of your treatment right from the start and avoid any additional costs later on. You can be sure that there will be no extra costs other than the total cost of the dental treatment sent to you.
Bizi Arayın
Mobil: +90 532 423 77 32
Sabit Hat: +90 242 513 8338
Email
info@alanyauzmanlardis.com
info@admin_yenidata.uk
7/24 Randecu Sistemi
Randevu oluşturduğunuzda en kısa sürede sizi geri arıyoruz.

Randevu Saatleri

Açılış saatlerini kontrol ettikten sonra "Randevu" butonuna tıklayarak randevu alabilirsiniz.

İletişim

+90 532 423 77 32

https://www.alanyauzmanlardis.com/wp-content/uploads/2021/05/m2seyahat.png

2021 uzman ağız ve diş polikliniği. Tüm hakları gizlidir.

https://www.alanyauzmanlardis.com/wp-content/uploads/2021/05/tursab.png

2021 Specialized Oral and Dental Polyclinic. All Rights Are Confidential.