Diş Taşı Temizliği

Dişlerimizin diş etine bağlandığı noktada, 1-2 mm dişe yapışmayan gevşek bir diş eti tabakası vardır ve bu alan diş üzerinde bir cep gibi bir boşluk oluşturur. Bu alana sakız cebi denir. Uzmanlar ağız ve diş kliniğimiz diş taşlarının temizlenmesi için hizmetler sunmaktadır.
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Diş Taşı Temizliği

https://www.alanyauzmanlardis.com/wp-content/uploads/2021/05/dis-tasi-temizligi-640x597.png

Yediğimiz yiyecekler, içtiğimiz içecekler, tükürüğümüzdeki bakteri ve mineraller zamanla bu cebinde birikir. Bu kalıntılar tükürükteki kalsiyum ile birleşerek zamanla tartar oluşturur. Her ne kadar iyi ağız bakımı yapsak da, diş eti cebinde oluşacak diş taşları kaçınılmazdır. Oluşan bu diş taşları dişlerin beslenmesine müdahale eder ve sonunda diş etlerinin iltihaplanmasına neden olur. Kırmızı, şişmiş ve kanamalı diş etlerinin nedeni temizlenmeyen diş taşlarıdır. Ek olarak, uzun süre temizlenmeyen diş taşları da ağız kokusuna neden olur.

Diş Taşları Nasıl Temizlenir?

Kavitron adı verilen Ultrasonik titreşimli bir radyasyon aleti kullanarak, diş taşları diş yüzeyinden çıkarılır. Tartar ve bakteri plağının bıraktığı birikintileri gidermek için parlatma, yüksek hızlarda dönen fırçalarla gerçekleştirilir. Böylece, bakteri plağını ve diş taşını yeniden yerleştirmeyi zorlaştıran temiz, pürüzsüz bir yüzey oluşturulur..

Bu genellikle tek bir seanstır ve 15-20 dakika sürer. Bu ağrısız bir işlemdir ve anestezi gerekli değildir.

Diş Taşı Temizlendikten Sonra Tekrar Oluşur Mu?

Evet, öyle. Ağızda tükürük salgılandığı sürece, yeme ve içme gerçekleştiği sürece diş taşları da oluşur. Bu, engellenemeyen doğal bir süreçtir. Düzenli fırçalama, diş fırçalama diş taşlarının oluşumunu geciktirir, ancak bunları tamamen ortadan kaldırmaz. Bazı kişilerde temizlik alışkanlıklarına ve tükürük yapısına bağlı olarak yeme alışkanlıkları daha hızlı oluşurken, bazı kişilerde daha uzun sürebilir. Bu nedenle her 6 veya 12 ayda bir diş hekiminizin tavsiyelerine göre tartarınızı temizlemeniz gerekir.

Ücretsiz Danışmanlık

Size tedavinin toplam maliyetini en başından itibaren anlatacağız ve daha sonra herhangi bir ek masraftan kaçınacağız. Size gönderilen diş tedavisinin toplam maliyeti dışında herhangi bir ekstra maliyet olmayacağından emin olabilirsiniz.
Bizi arayın
Whatsapp: +90 532 423 77 32
Sabit telefon: +90 242 513 8338
Email
info@alanyauzmanlardis.com
info@admin_yenidata.uk
7/24 Randevu Sistemi
Randevunuzu aldıktan hemen sonra sizi arayacağız.

Randevu Saatleri

Çalışma saatlerini kontrol edin ve devam etmek için "Randevu" ya tıklayın.

İletişim

+90 532 423 77 32

https://www.alanyauzmanlardis.com/wp-content/uploads/2021/05/m2seyahat.png

2021 uzman ağız ve diş polikliniği. Tüm hakları gizlidir.

https://www.alanyauzmanlardis.com/wp-content/uploads/2021/05/tursab.png

2021 Specialized Oral and Dental Polyclinic. All Rights Are Confidential.